Wybór okularów korekcyjnych

Męskie okulary korekcyjne służą przede wszystkim do korygowania wad wzroku, ale nie tylko. Jest to już element ubioru, tak samo jak biżuteria oraz nakrycie głowy. Takie dodatki mogą ciekawie uzupełnić stylizację, dlatego mężczyźni często decydują się na zakup okularów.

Zalety okularów korekcyjnych

Okulary korekcyjne mają duży wpływ na to, jak jesteśmy postrzegani przez inne osoby

Okulary korekcyjne mają duży wpływ na to, jak jesteśmy postrzegani przez inne osoby. Powinny też być wygodne, ponieważ są noszone nawet przez kilkanaście godzin dziennie. Muszą być również dopasowane do rysów i kształtu twarzy. Wybór okularów korekcyjnych jest naprawdę bardzo duży, dlatego każdy powinien znaleźć coś odpowiadającego swoim preferencjom. Właściwie dobrane oprawki umożliwiają kreowanie własnego wizerunku. U niektórych osób okulary będą nawet znakiem rozpoznawczym. Niektórych sławnych osób nie sposób sobie wyobrazić bez okularów. Warto zwrócić uwagę na fakt, że dobrze dobrane okulary dodają trochę inteligencji. Oczywiście IQ nie zwiększy się automatycznie po założeniu okularów, ale ma to duży wpływ na to, jak jesteśmy postrzegani przez innych. Najlepiej zakupić okulary u sprawdzonego producenta, który wiele lat działa na rynku i cieszy się dobrą opinią. Głównym zadaniem okularów jest oczywiście korekcja wzroku. Powinny się jednak dobrze prezentować także pod względem wizualnym. Kluczowy jest wybór koloru, wielkości oraz kształtu oprawek. Należy pamiętać, że nie istnieją jedne uniwersalne oprawki, które będą pasować do każdej twarzy.

Wybór oprawek

Okulary korekcyjne mają duży wpływ na to, jak jesteśmy postrzegani przez inne osoby

Najpierw należy sobie uświadomić, jaki mamy kształt twarzy, a dopiero później zdecydować się na zakup okularów. Niezwykle ważna jest także wielkość oprawek oraz proporcje. Okulary powinny przede wszystkim odpowiadać gabarytom twarzy, a także tworzyć z nią spójną kompozycję. Trzeba uważać, żeby oprawki nie były zbyt małe, ani za duże. Oprawki wysokie będą lepiej pasować mężczyznom o długiej twarzy. Niskie oprawki niestety bardziej wydłużają twarz, dlatego nie będą dobrze pasować. Zbyt wąskich oprawek nie powinni też wybierać mężczyźni o rozbudowanej i szerokiej twarzy. Wąskie oprawki sprawią, że ich twarz będzie się wydawać optycznie jeszcze większa, a przecież tego trzeba uniknąć. Zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się oprawki prostokątne oraz okrągłe. Według doświadczonych specjalistów okulary okrągłe nadają twarzy wyraz dobroduszności, więc pomagają zdobyć zaufanie innych ludzi. Inteligentny wygląd twarzy możemy z kolei uzyskać stosując prostokątne oprawki. Takie okulary kojarzą się przede wszystkim z wyrazistymi poglądami oraz profesjonalizmem.

 

Rekomendowane artykuły