W jaki sposób dobrać oprawki okularów do swojej twarzy?

Noszenie okularów kilkanaście lat temu było bardzo często powodem do wstydu oraz wyśmiewania ze strony osób postronnych. Na szczęście dzisiaj jest całkowicie inaczej. Okulary bardzo często odgrywają ważną rolę w tworzeniu własnego stylu oraz stanowią jedną z form wyrażania siebie. Coraz częściej więc oprócz swojej podstawowej funkcji (czyli korekcji wzroku) okulary dodają pewności siebie i podkreślają wygląd, będąc nawet czasami alternatywą dla makijażu czy biżuterii.

Wybór oprawek okularowych na sklepowych półkach jest bardzo szeroki. Różne kolory, fantazyjne wzory, innowacyjne kształty – od lat świat oprawek do okularów potrafi naprawdę zachwycać, niczym gablotka z biżuterią u najlepszego jubilera. Nic więc w tym dziwnego, że czasem wybór odpowiednich oprawek nie jest prostą sprawą. Podczas zakupów warto kierować się nie tylko wyglądem samych oprawek oraz ich ceną, ale także sprawdzić, czy są odpowiednio współgrające chociażby z kształtem twarzy czy jej wielkością.

Modne okulary dla każdego

Wybór oprawek okularowych na sklepowych półkach jest bardzo szeroki

Sklepy internetowe oraz stacjonarnie z artykułami pozwalającymi na korekcję wzroku oferują naprawdę liczny asortyment. Wiele osób, jeśli chodzi o okulary oprawki decyduje się na ich zakup również w sklepach optycznych – bez wątpienia jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ pozwala na swobodne przymierzenie różnych modeli oprawek. Wybierając wymarzone okulary warto wziąć pod uwagę nie tylko własne preferencje, ale również wskazówki udzielane przez optyka czy sprzedawcę w sklepie – są to osoby, które bez wątpienia mają bardzo dużą wiedzę oraz umiejętności, pozwalające na fachowe dobranie produktu do potrzeb i oczekiwań klientów.

W jaki sposób dobrać oprawki okularowe do swojego wyglądu i własnych potrzeb?

Oprawki dzielą się oczywiście na męskie i damskie. Jest to jednak podział dość symboliczny, uwarunkowany przede wszystkim rozkładem szkłem i szerokością samych oprawek względem przeciętnej wielkości twarzy kobiet i mężczyzn. Wielkość oprawek powinna być dopasowana do kształtu twarzy oraz wielkości oczu. Dzięki temu można uniknąć efektu przerysowania, a także zapewnić optymalny komfort widzenia. Warto pamiętać, że niestety nie wszystkie oprawki sprawdzą się w przypadku konkretnych szkieł korekcyjnych – chociażby duża wada krótkowzroczności często wymusza bardziej zabudowane oprawki (nawet przy opcji szkieł maksymalnie pocienionych).

Bardzo często w parze z ceną idzie również jakość produktu. Najczęściej markowe oprawki to gwarancja zdecydowanie większej jakości, aniżeli ich tańsze odpowiedniki. Warto więc przed zakupem rozważyć półkę cenową, z której można pozwolić sobie na zakupy oraz poprosić sprzedawcę o radę przy wyborze najlepszych produktów w danej ofercie cenowej. Okulary to najczęściej wydatek raz na kilka lat (pod warunkiem stabilizacji wady wzroku), więc zdecydowanie jest to inwestycja na spory okres czasu – warto więc zadbać o to, aby w wybranych oprawkach czuć się dobrze oraz komfortowo.

Wśród ciekawych gadżetów do oprawek okularowych z pewnością dużym uznaniem cieszą się nie tylko ciekawe pokrowce na okulary (w różnej kolorystyce), ale również zawieszki, które umożliwiają noszenie okularów niczym naszyjnika w sytuacjach, w których nie są one użytkowane. Do okularów warto także dokupić specjalne chusteczki czyszczące wykonane z miękkiego materiału, które umożliwiają przetarcie szkieł i oprawek bez ryzyka ich porysowania, co znacząco wpływa na komfort widzenia i trwałość samych oprawek. Bez wątpienia te podstawowe gadżety to prawdziwy must have każdego okularnika!

Rekomendowane artykuły