Okulary korekcyjne dla mężczyzn wcale nie muszą być nudne!

Dawno minęły już czasy, kiedy panowie mieli do wyboru jedynie kilka podstawowych rodzajów oprawek do szkieł korekcyjnych, a tak właściwie to mało kto przywiązywał szczególną wagę do wyglądu okularów, o ile dobrze spełniały swoją funkcję. Na szczęście, dzisiaj wygląda to już zupełnie inaczej!

Dlaczego panowie powinni zadbać o odpowiednie dla siebie okulary?

Wybór dobrych okularów korekcyjnych, to przede wszystkim kwestia komfortu widzenia oraz zdrowia naszych oczu. Bez dobrze dobranych szkieł, wada wzroku może się pogłębiać, co będzie znacznie rzutować na jakość codziennego funkcjonowania w domu, w pracy, a także w każdym innym miejscu, w którym zdarzy nam się przebywać. Jednak o ile wybór szkieł zdeterminowany będzie rodzajem wady wzroku noszącego, o tyle ich oprawa zależy już od jego indywidualnego gustu i upodobań.

Dawno minęły już czasy, kiedy panowie mieli do wyboru jedynie kilka podstawowych rodzajów oprawek do szkieł korekcyjnych, a tak właściwie to mało kto przywiązywał szczególną wagę do wyglądu okularów, o ile dobrze spełniały swoją funkcjęDobre okulary korekcyjne męskie ze sklepu eyewear24.net będą więc nie tylko optymalizować jakość widzenia, ale mogą również zoptymalizować wygląd twarzy i być elementem wielu, ciekawych stylizacji.

Jak dobrać okulary korekcyjne męskie do kształtu swojej twarzy?

Zakup okularów korekcyjnych bardzo często wiąże się z sporym kosztem, dlatego przed dokonaniem wyboru konkretnych oprawek warto przez chwilę zastanowić się nad tym, jaki efekt chcielibyśmy za ich pomocą osiągnąć.

Oprócz podstawowych kwestii, takich jak lekkość, wysoka jakość i trwałość materiału obramowania szkieł, istotny będzie również ich kolor i kształt. Przykładowo, panowie o twarzy w kształcie prostokąta (czyli długiej, pociągłej) najlepiej wyglądają w większych objętościowo i zaokrąglonych okularach, które świetnie przykrywają środkową część twarzy i odwracają uwagę od wszelkich dysproporcji- dlatego takie okulary świetnie sprawdzą się również w przypadku wysokiego czoła. Natomiast mężczyźni o okrągłych twarzach, najkorzystniej wyglądają w symetrycznych (kwadrat, prostokąt) i bardziej delikatnych oprawkach, które wysmuklą i nadadzą twarzy lekkości. Jeśli zaś chodzi o kolor i deseń oprawek, to jest to kwestią bardzo, ale to bardzo indywidualną. Panowie, których na co dzień obowiązuje sztywny dress code powinni wybierać bardziej stonowane barwy, natomiast osoby stosujące luźny styl mogą pozwolić sobie na odrobinę, albo i nieco więcej, szaleństwa jeśli chodzi o wyraziste barwy czy inne aplikacje.

Gdzie szukać ciekawych okularów dla mężczyzn?

Przygotowując się do zakupu jakim będą okulary korekcyjne męskie, warto wykonać mały przegląd inspiracji w internecie, znajdziemy tu naprawdę sporo porad i ciekawostek. Z wybranymi propozycjami możemy podejść do optyka, który będzie wykonywał dla nas okulary, aby jeszcze poradzić się w kwestii wyboru.

Przed podjęciem decyzji poleca się przymierzenie kilku rodzajów oprawek i przestudiowanie ich wyglądu na swojej twarzy, ponieważ często zdarza się, że mężczyźni bardzo dobrze wyglądają w okularach, których przed przymierzeniem nigdy by dla siebie nie wybrali!

 

Rekomendowane artykuły